Leshotel

Sicílie, Itálie: mikrokozmos bohaté historie, kultury a krásy

block
Obrázek odjamesonf

Sicílie, největší ostrov ve Středozemním moři a region Itálie, je jako mikrokozmos bohaté historie, kultury a krásy. Toto místo je domovem starověkých památek, úchvatných pláží, lahodné kuchyně a přívětivých obyvatel.

Sicílie je známá svými antickými památkami, jako je úchvatný amfiteátr v Řecku, chrám Selinunte a mnoho dalších. Pro milovníky historie je to opravdu ráj. Ale i ti, kteří mají raději slunce a moře, nebudou zklamáni. Sicílie má nádherné pláže s tyrkysovou vodou a bílým pískem, které lákají k odpočinku a relaxaci.

Jednou z nejznámějších atrakcí Sicílie je sopka Etna, nejvyšší aktivní sopka v Evropě. Pro dobrodruhy je to skvělá možnost podívat se zblízka na sílu přírody. Pro milovníky kulinářských zážitků je na Sicílii také spousta lahodných jídel, jako je tradiční pasta s pestem, cannoli nebo slavné sicilské víno.

Pro turisty je Sicílie skvělou destinací, kde mohou prozkoumat bohatou historii, objevovat úchvatné památky, relaxovat na pláži nebo ochutnat lahodné speciality místní kuchyně. To vše v kombinaci s teplým středomořským podnebím a pohostinnými obyvateli, kteří udělají vše pro to, aby se cítili jako doma.

Sponsored by: Blue Marlin Deluxe Spa & Resort reviews